Kas yra tas PABĖGIMO KAMBARYS?

Kas yra tas “Pabėgimo kambarys“?

Tikriausiai ne pirmą kartą girdite apie “Pabėgimo kambarius”, tačiau nežinote kas tai yra. Šiame straipsnyje pamėginsiu paprastai ir aiškiai paaiškinti šių žodžių reikšmę ir trumpai papasakoti apie pačią pramogą.

"Pabėgimo kambarys", tai tiesioginis vertimas iš angliško “Escape room” pavadinimo. Pavadinimas kilo iš mobiliesiems telefonams pritaikytų žaidimų, kuriuose žaidėjas per tam tikrą laiką turi ištrūkti iš virtualaus kambario. Pirmieji kambariai iš virtualaus į realų pasaulį buvo perkelti 2007 m. Japonijoje. 2015 metais pasaulyje buvo skaičiuojama daugiau nei 2800 pabėgimo kambarių organizatorių.

Žaidimo metu Jūs ir Jūsų komanda užrakinami kambaryje, kuriame yra gausybė galvosūkių ir užduočių. Įsivaizduokite kambarį, kaip vieną didžiulį galvosūkį, kuris yra sudarytas iš daugybės mažesnių galvosūkių ir užduočių. Jūsų komanda turi įveikti visas užduotis ir išspręsti visus galvosūkius norėdama ištrūkti iš kambario per nustatytą 60 min. laiką.

Pabėgimo kambariai Lietuvoje dar vadinami galvosūkių kambariais, ištrūkimo kambariais, užrakinimo kambariais, labirintų kambariais ir kt. Kad ir kaip juos pavadinsite, jų konceptas yra labai panašus.

Mes iš tikrųjų būsime užrakinti?

Tikrai taip. Jūs ir Jūsų komanda būsite užrakinti kambaryje ir jūsų pagrindinis tikslas bus iš jo ištrūkti per 60 minučių.

Tai skamba kaip iš filmo “Pjūklas”

Taip, daugeliui kyla panašių asociacijų, tačiau šio straipsnio vienas iš pagrindinių tikslų panaikinti šį nusistovėjusį stereotipą. "Pabėgimo kambariai" tai ne siaubo kambariai, tai visiškai saugi pramoga tinkama tiek šeimoms su vaikais, tiek draugų ar įmonių kolektyvams.

Kai kurie „pabėgimo kambariai“ naudoja siaubo tematikas, tačiau Jūs privalote prieš rezervuodami kambarį supažindinami su jo tematika, todėl laisvai galite pasirinkti tokį kambarį, kuris atiktiktų Jūsų lūkesčius.

Kiek laiko užtrunkama kambaryje?

Paprastai pabėgimo kambariai yra kuriami 60 minučių žaidimui. Tačiau rinkoje pasitaiko ir trumpesniam bei ilgesniam žaidimam pritaikytų kambarių. Tačiau, pasikartosiu, 60 minučių yra tai, ko turėtumėte tikėtis keliaudami į pabėgimo kambarį.

Jeigu nespėsite ištrūkti per nustatytą laiką, geri žaidimų organizatoriai savo laiką susiplanavę taip, jog Jūs galėtumėte pabaigti žaidimą net ir nespėjus į nustatytą laiką. Tačiau nenustebkite, jeigu pasibaigus laikui būsite išprašyti iš kambario. Kiekvienas organizatorius turi savo vidines žaidimo taisykles.

Kas bus jeigu vieną iš komandos narių ištiks panikos priepuolis ar jis kokiu nors būdu susižalos?

Mes labai tikimės, kad visos Lietuvoje veikiančios pabėgimo žaidimus organizuojančios įmonės, apgalvoja visus įmanomus ir neįmanomus žaidimų scenarijus. Prieš pristatydami rinkai naują kambarį jį testuoja su daugybe komandų. Paprastai dėl saugumo sumetimų kiekvienas žaidimas yra stebimas filmavimo kameromis, todėl pavojus žaidėjui yra ne ką didesnis nei vaikščiojant gatve.

Kaip minėjau ankščiau, tai ne siaubo kambariai, todėl panikos priepuoliai yra labai mažai tikėtini, tačiau įvykus tokiam atvejui durys būtų atrakinamos ir esant būtinumui, kviečiama greitoji pagalba.

Kiek žmonių gali žaisti viename kambaryje?

Tai priklauso nuo kambario kūrėjų, tačiau Lietuvoje yra įprasta, kad kambarys yra skirtas 2-6 asmenų komandoms. Galite rasti kambarių į kuriuos įleidžiama tik iki 4 asmenų. Tačiau “Bėglys” pabėgimo kambaryje “Tamplierių paslaptis” vienu metu gali žaisti iki 9 asmenų komandos.

Kiek kainuoja žaidimas?

Tai priklauso nuo organizatorių, kurie įtakojami daugybės faktorių - kiek jie investavo į kambarį, kokioje vietoje yra įsikūrę ir kokią kainodarą taiko. Vieni kambariai komandai (2 - 6 asmenims) gali kainuoti 20 Eur. Tačiau kiti gali kainuoti ir 100 Eur. komandai.

Kainos faktorius neturėtų būti pagrindinis kriterijus renkantis kambarį. Įvertinkite, kad kainą dalinatės su visais komandos nariais, todėl tai yra labai panašu į kino teatro kainą. Patyrinėkite organizatoriaus internetinį tinklapį, pasiskaitykite atsiliepimus socialiniuose tinkluose, atsižvelkite į kambario lokaciją, susidarykite bendrą nuomonę. Pats brangiausias kambarys nebūtinai bus pats geriausias, tačiau didelė tikimybė, kad išsirinkę pigiausią kambarį, susigadinsite savo pirmąją patirtį. 

Ar tai sunkus žaidimas?

Mūsų nuomone kambarius reikia kurti taip, jog nei viena iš užduočių nereikalautų specifinių žinių. Todėl “Bėglys” kambariuose susidursite tik su užduotimis, kurios iš jūsų pareikalaus kūrybiškumo, loginio mąstymo ir komandinio darbo. Tai yra galvosukių kambariai, todėl tai nebus pasivaikščiojimas parku. Pasiruoškite iššūkiams.

Pasitaiko kambarių, kurie reikalauja matematinių ar istorinių žinių, pažinti tam tikras asmenybes ir kt. Todėl prieš rinkdamiesi kambarį, pasiklauskite ne tik dėl kambario sudėtingumo lygio, bet ir dėl užduočių specifikos.

Kas įvyksta jeigu nespėji išeiti iš kambario laiku?

Didžiosios daugumos kambarių sėkmingo pabėgimo procentas gali svyruoti nuo 15% iki 80%. Daugelis organizatorių savo tinklapyje pateikia informaciją apie kambario sudėtingumą, tačiau tai tik jų asmeninė nuomonė, kuri nebūtinai turi būti taikoma Jūsų komandai.

Nespėjus ištrūkti laiku, geroji organizatorių praktika yra leisti žaidėjams pabaigti žaidimą iki galo, tačiau suteikiant daugiau užuominų ir pagalbų. Kita dalis organizatorių atidarys Jums duris ir paprašys palikti žaidimo patalpas. Rekomenduojame dėl šių taisyklių pasidomėti iš anksto.

Ar yra koks nors apdovanojimas jeigu laimėsime?

Tikrai taip. Jūs įsitikinsite, kad turite puikią, protingą ir nebijančią jokių iššūkių komandą su kuria galite išspręsti net ir sudėtingiausius galvosūkius. Argi tai ne puiki dovana?

Pabėgimo kambariai yra iššūkis, tačiau ar tai pramoga?

Mes mėgstame sakyti: vieniems žmonėms patinka nueiti į kino teatrą ir žiūrėti kaip filmų herojai patiria nuotykius, o kitiems žmonėms norisi juos patirti patiems. Pabėgimo kambariai suteikia nuostabią progą tapti detektyvais, lobių ieškotojais, piratais, slaptų draugijų nariais, mokslininkais ir kt.

Nuo kambario tematikos priklauso į kokį pasaulį Jūs būsite perkelti ir ko iš jo galite tikėtis. Vieni kambariai pilni magijos, kiti mokslinių faktų, galite pakliūti ir į pasaką, ir į didžiausią košmarą, tačiau tai yra pati didžiausia ir smagiausia pramoga. Bet kuriuo atveju, Jūsų laukia netikėtumai ir dideli įspūdžiai.  

Ar galime atsivesti mažamečius vaikus?

Tai priklauso nuo organizatorių ir kambario temos. Rekomenduojame iš anksto su jais susisiekti, kad nebūtumėte netikėtai nustebinti ir neįleisti į žaidimą.

Mes rekomenduojame, esant galimybei, vaikus palikti pasaugoti artimiesiems. Tai yra valanda, kurioje Jūsų komandai reikės visos įmanomos pagalbos, o vaikai gali trukdyti susikoncentruoti į žaidimą. Tačiau, jeigu toks yra komandos bendras susitarimas, mes tam nesipriešiname ir priimame komandas su mažamečiais vaikais.

Kas kuria pabėgimo kambarius?

Pamišę ir motyvuoti moksliukai. Geram pabėgimo kambariui sukurti reikia didelės komandos žmonių: scenaristų, scenografų, elektronikos specialistų, baldžių, dailininkų, kompozitorių, dizainerių. Tai yra ilgas ir kruopštus darbas, kurio rezultatas yra unikali ir mistiška erdvė, kurioje visi daiktai yra vieno milžiniško galvosūkio dalis.

Kaip galima rezervuoti laiką žaidimui?

Visų pirma reikia susitarti su komandos nariais kuriuo laiku visi galėtų būti laisvi. Radus tinkamą laiką, susirasti norimą kambarį. Jeigu planuojate rezervuotis “Bėglys” kambarius, tai galite padaryti keliais būdais: telefonu: +370 684 21425, el. paštu info@beglys.lt, mūsų tinklapyje www.beglys.lt, užpildžius rezervacijos formą, arba facebook grupėje www.fb.com/BeglysLt paspaudus ant skilties rezervacija.

Smagaus žaidimo ir nepamirštamų patirčių!