18 dalykų, kuriuos reikia žinoti prieš apsilankant pabėgimo kambaryje

1. Kas tas pabėgimo kambarys?

Jeigų Jūs esate nesusipažinęs su „pabėgimo kambario“ konceptu, tai galite padaryti paspaudę ant mūsų ankstesnio straipsinio – kas tai yra tas „Pabėgimo kambarys“

2. Įprastai tai yra sudėtingas žaidimas, todėl didelė tikimybė, kad jūsų komandai nepavyks laiku ištrūkti iš kambario.  

Didžioji dauguma kambarių yra tikrai didelis iššūkis komandoms, tačiau tai ir padaro pabėgimo kambarius tokius įdomius. Bet kuriuo atveju, Jūsų pagrindinė užduotis praleisti smagiai laiką, tai galite padaryti nepriklausomai nuo to, ar Jūs laimėsite ar ne.

3. Viskas priklauso nuo komandos, su kuria žaidžiate.

Jūs galite pralaimėti žaidimą jam net neprasidėjus. Užtenka pasirinkti netinkamus žaidėjus savo komandoje. Jeigu Jūsų komandoje yra konfliktiškų asmenybių, amžinų vadovų, „tai neįmanoma“ sakytojų, didelių klounų ar tinginių - didelė tikimybė, kad Jūs net nepradėjus esate pasmerkti pralaimėti.

Komandą turi sudaryti įvairūs asmenys, turintys skirtingus gebėjimus skirtingose srityse. Vieni turi mokėti pastebėti ir surasti, kiti komunikuoti su komanda, sustyguoti darbus, išspręsti sudėtingiausius galvosūkius. Žaidimo metu Jus gali nustebinti komandos nariai, kurie Jūsų manymu neturėjo tokių gebėjimų.

4. Jūs galite apsirengti taip, kaip jums patogu, nereikalinga jokia speciali apranga.

Jeigu po pabėgimo kambario keliaujate į prabangią vakarienę, galite atvykti ir su vakarine suknele. (Jeigu keliaujate ne į Bėglys kambarius, rekomenduojame prieš tai pasitikslinti su to kambario žaidimo organizatoriais). Paprastai pabėgimo kambariai būna tvarkingi ir švarūs, todėl galite dėvėti Jums patinkančią aprangą.

5. Tai nelabai tinkama vieta pirmajam pasimatymui.

Spaudžiami laiko, pabėgimo kambariuose patirsite situacijų kurių paprastai nepatiriate, todėl gali atsiskleisti Jūsų savybės kurių paprastai neparodote. Todėl mes pirmajį pasimatymą rekomenduojame praleisti ramesnėje, mažiau streso sukelenčioje aplinkoje.

6. Prieš žaidimą susitikite su komandos nariais.  

Jeigu Jūs nepažystate savo komandos narių, būtų gerai, jeigu prieš žaidimą turėtumėte progą išgerti kavos puodelį ir susipažinti. Pabėgimo kambaryje Jums reikės aktyviai komunikuoti tarpusavyje, o tai daug paprasčiau jeigu bent kažkiek pažystate komandos narius.

7. Iš anksto išsiaiškinkite pabėgimo kambario vietą.

Paprastai pabėgimo žaidimui būna priskirtas konkretus laikas, todėl organizatoriai tikisi, jog komanda laiku atvyks į žaidimo vietą. Komandai ilgai vėluojant, tai gali įtakoti už jos žaisiančios komandos laiką, dėl to Jūsų žaidimas gali būti atšauktas. Rekomenduojame nevėluoti, o jeigu matote, kad niekaip nepavyks laiku atvykti, būtinai apie tai praneškite žaidimo organizatorius.

8. Išklausykite žaidimo taisyklių.

Žmogus pristatantis žaidimą Jums papasakos visas žaidimo taisykles, todėl gerbkite jį ir jo laiką, išklausykite taisyklių nes jos yra skirtos būtent Jums, jų nežinojimas gali sugadinti žaidimo patirtį, ar priversti pasielgti taip, kaip nereikėtų elgtis. Todėl keletą minučių susikaupkite.

9.  Iškarto pasinerkite į žaidimą.

Kai peržengėte pabėgimo kambario duris, iškarto pradėkite žaisti, nieko nelaukite. Iekoškite daiktų, atidarykite daiktus, patraukite daiktus, ieškokite visko kas galėtų būti bent kažkiek neįprasta ir galėtų būti galvosūkio dalimi.

10. Neslėpkite nieko nuo komandos narių.

Tai yra komandinis žaidimas, todėl visa rasta Informacija būtina dalintis su komandos nariais, tik taip Jūs turėsite progą laimėti žaidimą. Net ir menkiausias dalykas kurį nuslėpsite nuo komandos gali nulemti žaidimo baigtį.

11. Vieną valandą Jūsų kišenės neegzistuoja.

Įsidėmėkite, nei vienas kambarys nereikalauja jokių daiktų atsineštų iš jums įprasto pasaulio. Todėl visas kišenių tūrinys ir privalo ten pasilikti. Žebtuvėliai, peiliai, telefonai ar net paprasčiausias plaukų segtukas. Reikia tik to, ką Jūs sugebėsite surasti pačiame kambaryje.

Kišenių taisyklė galioja ne tik dėl išsitraukiamų daiktų, bet ir dėl daiktų kurie yra kambaryje. Nesidėkite raktų į kišenes ar kitų daiktų kurie yra kambaryje. Nenorėdami galite apie juos užmiršti,o tai sukels įpatingų rūpesčių organizatoriams ruošiant kambarį naujam žaidimui.

12. Nebūkite laukinis ir nenaudokite jėgos.

Visuose pabėgimo kambaryje yra lūžtančių daiktų, todėl nenaudokite jėgos. Yra paprasta taisyklė – jeigu kažkas Jums neatsidaro, nereikia daugiau jėgos, reikia rakto, arba turite surasti būdą kaip atrakinti. O gal to atrakinti Jums nereikia?

Bet kuriuo atveju, jėgos naudojimas yra griežtai draudžiamas visuose mums žinomuose kambariuose, o už brutalų jėgos naudojimą ir daiktų laužymą Jums reikės atsiskaityti.

13. Nebūkite drovus.

Dažnai tylūs žmonės gali pasakyti daug daugiau nei tie žmonės kurie garsiai rėkauja, bet pabėgimo kambariuose, nepriklausomai nuo to ar Jūs drovus ar ne, norėdami laimėti privalėsite bendrauti ir išsakyti savo nuomonę.

14. Patylėkite ir išklausykite.

Jeigu garsiai šauksite, tai nepadarys Jūsų teisiu, leiskite išsakyti visiems savo nuomonę. Jūs nustebsite kiek daug galite pasiekti kartais tiesiog patylėdami.

15. Pradžioje išmėginkite pačius papraščiausius variantus.

Prieš išmėgindami keisčiausius sprendimus, pamėginkite pačius paprasčiausius. Viskas nėra taip sudėtinga kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio.

16. Pamėginkite įsitraukti į žaidimo istoriją.

Pabėgimo kambarys tai žaidimas, o žaisti turi būti smagu. Pamėginkite kaip įmanoma labiau įsitraukti į kambario istoriją, nebūkite skeptiškas, nes taip galite sugadinti kitų komandos narių patirtis. Svarbiausias tikslas praleisti smagiai laiką, todėl pasistenkite tai ir padaryti.

17. Naudokitės pagalbomis.

Jeigu kambario organizatoriai Jums suteikia galimybėmis naudotis pagalbomis ir Jūs jaučiate kad iš pradžios taško niekur neišjudėjote, o laikas tirpta, nebūkite išdidūs ir pasinaudokite pagalba. Tokiu būdu Jūs vėl grįšite į teisingą žaidimo kelią.

18. Po žaidimo neišsiskirstykite.

Kad ir kaip susiklostytų pabėgimo žaidimas, suplanuokite iš anksto pasisėdėti su komanda bare ar kavinėje. Ne visi būsite supratę tam tikrus veiksmus kambaryje, todėl tai bus puiki proga pasidalinti patirtimi ir įspūdžiais. Jeigu lankysitės “Bėglys” kambariuose, prie mūsų yra tikrai daug puikių barų, kuriuose mes galime pasiūlyti mūsų komandoms taikomas nuolaidas.

 

Norėdami gauti daugiau informacijos apie pabėgimo kambarius galite mums rašyti el. Paštu info@beglys.lt arba skambinti telefonu +370 684 21425